SZYKUJCIE PORTFELE! - ZAPOWIEDZI NA MARZEC 2017

Hej, kochani! Nie wiem, jak wygląda to u Was, ale ja bardzo staram się wytrwać w swoim postanowieniu nie kupowania kolejnych książek, dopó...Hej, kochani!
Nie wiem, jak wygląda to u Was, ale ja bardzo staram się wytrwać w swoim postanowieniu nie kupowania kolejnych książek, dopóki nie uporam się z tymi zalegającymi na półkach od dłuższego czasu. Moja silna wola właśnie została wystawiona na poważną próbę, bo marzec przychodzi do nas z kumulacją cudownych perełek, w które warto się zaopatrzyć. Dzisiaj pokażę Wam, jakich nowości wydawniczych możecie spodziewać się w przyszłym miesiącu. Szykujcie portfele!


Jedno życie, jeden świt.

W krainie rządzonej przez młodego, żądnego krwi władcę, każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Chalid, osiemnastoletni kalif Chorasanu, jest potworem. Co noc bierze sobie nową małżonkę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Chalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Szahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego kolejną oblubienicę. Szahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.

Noc za nocą Szahrzad mami Chalida, snując zachwycające historie, i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że kolejny świt może okazać się jej ostatnim.
Z czasem dziewczyna zaczyna rozumieć, że w pałacu z marmuru i kamienia nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Szahrzad zamierza odkryć prawdę. Jest gotowa odebrać życie Chalida i tym samym odpłacić mu za tak wiele skradzionych istnień.

Czy miłość zwycięży w świecie pełnym niesamowitych historii i mrocznych sekretów?Mleko i miód. Milk and Honey to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.Piękno i brzydota nie zawsze są kwestią wyglądu.

Wyobraź sobie, że gdy przychodzisz do szkoły, oczy wszystkich są wbite w jeden punkt. W listę. Czy znajdziesz na niej swoje nazwisko? A jeśli tak, to w której kategorii?

Co roku ktoś - nie wiadomo, kto - wybiera dwie dziewczyny z każdego rocznika. Jedna zostaje okrzyknięta najpiękniejszą, druga - najbrzydszą.
O tych spoza listy natychmiast się zapomina. Wybrane nagle znajdują się w centrum uwagi całej szkoły. Na liście są nazwiska ośmiu dziewcząt. W świecie po liście ich życie już nigdy nie będzie takie samo.Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy.

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra... zakochała się wbrew sobie.

Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.
Czy masz w sobie geny, które zapewnią ci przetrwanie? Oni nas zastąpią!

Czy można wyleczyć poważą chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie „zaprojektować” małego geniusza? I – co najważniejsze – czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które ma przygotować nowy, lepszy świat? Czy będzie w nim miejsce dla ciebie?

Marc Elsberg tworzy sugestywną wizję tego, jak wielkie koncerny chcą stworzyć lepszy świat za pomocą ryzykownych badań genetycznych. To, co brzmi jak opowieść science-fiction, już dzisiaj dzieje się w zaciszu laboratoriów, które stają się centrum władzy nad światem.
Życie Penny wróciło do normy. Na początku nowego roku szkolnego jest gotowa stawić światu czoła w pojedynkę. Noah skrócił swoje światowe tournée, zapadł się pod ziemię i nikt nie ma pojęcia, co się z nim dzieje. Megan zaprasza Penny do swojej akademii artystycznej, więc nadarza się okazja do zawarcia nowych przyjaźni. Dobrym sposobem na tęsknotę jest pomaganie wszystkim wokół. Elliot potrzebuje swojej najlepszej przyjaciółki bardziej niż kiedykolwiek, a nowo poznana Posey zmaga się z tremą i szuka pomocnej dłoni. Callum, czarujący Szkot z akademii Megan, próbuje rozproszyć smutki Penny. Ale czy uda się jej zapomnieć o Noah, skoro wciąż prześladują ją wspomnienia?
Wielki finał Trylogii Snów!
W trzecim tomie serii nastoletnia Liv musi zmierzyć się ze wszystkimi sprawami, które przysparzają jej zmartwień. Z Secrecy, która wie coraz więcej, z tajemnicami jej ukochanego Henry'ego, z Arthurem, który staje się coraz bardziej bezwzględny. Sytuacja komplikuje się nie tylko na jawie – na korytarzu za drzwiami z klamką w kształcie jaszczurki ponownie pojawia się Anabel i złowieszczo przypomina o tym, od czego wszystko się zaczęło. Liv, Henry i Grayson muszą połączyć siły, żeby chronić siebie i swoich bliskich przed zagrożeniem, które czyha w snach.Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka – od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o tron" i komiksy Marvela. Stały się też inspiracją dla wielu obsypanych nagrodami bestsellerów Neila Gaimana. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość, do oryginalnych źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają – pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni – a opowieść przenosi nas do ich świata – od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok i zmierzch bogów. Barwne przygody Thora, Lokiego, Odyna czy Frei fascynują współczesnego czytelnika, a żywy, błyskotliwy język sprawia, że aż proszą się o to, by czytać je na głos przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc.


Powieść uznawana za najlepsze dzieło autora "Folwarku zwierzęcego" i "Roku 1984", przełożona na kilkadziesiąt języków.
Akcja rozgrywa się w Anglii, a bohater – gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wyścigach pokaźnej kwoty, postanawia wyruszyć w sentymentalną podróż do Dolnego Binfield, miasteczka swojego dzieciństwa. Niestety, krajobraz się zmienił, a zamiast sielskiej brytyjskiej prowincji zastaje na miejscu ponurą rzeczywistość zbliżającej się wojny.Gdy mały Pierrot zostaje sierotą, musi opuścić swój dom w Paryżu i rozpocząć nowe życie ze swoją ciotką Beatrix – służącą w zamożnej austriackiej rodzinie. Jest rok 1935, a II wojna światowa zbliża się wielkimi krokami. Miejsce, do którego trafia chłopiec nie jest zwykłym domem, bowiem jest to Berghof, rezydencja Adolfa Hitlera. Pierrot szybko zostaje wzięty pod skrzydła Hitlera i wrzucony do coraz bardziej niebezpiecznego nowego świata: świata terroru, tajemnic i zdrady, z którego nigdy nie będzie w stanie uciec...


Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.

Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.

Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu...Miłość to dziwna sprawa. Pojawia się znikąd. Nie ma w niej logiki. Nie da się jej zmierzyć. To mieszanka uczuć i pasji – połączenie niebezpieczne, podsycające miłość. . . ale również nienawiść.

Poznałem obydwa te uczucia i jestem w nich ekspertem.

Zakochałem się w Mirandzie ślepo i bezgranicznie. Wyidealizowałem sobie jej obraz. Jednak marzenia są niczym dym. Unoszą się nad nami, nieuchwytne, aż w końcu wydaje nam się, że ich pragniemy. I potrzebujemy. Taka była również Miranda. Ulotna niczym dym. Myślałem, że jej pragnę. Sądziłem, że jej potrzebuję. W końcu jednak dopadła mnie szara rzeczywistość. Wypatroszyła mnie ze złudzeń niczym okrutny drapieżnik. Rzeczywistość bywa podła. Tak jak Miranda. A ja potrafię być czasem strasznym głupcem. . . Który mimo wszystko nadal wierzy.

W marzenia. W ludzi. I w miłość.


Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty.
Scenariusz filmowy "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J. K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu, fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń. Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika.Odrodzony w ogniach zniszczonej Wielkiej Kuźni Jax rozpoczyna życie jako wolny klakier. Z wyzwoleniem wiąże się jednak ogromne brzemię. Jax pragnie wolności dla swoich mosiężnych braci i sióstr. Nadziei upatruje w na poły legendarnej królowej Mab i jej mitycznej arkadii ukrytej gdzieś daleko na północy kontynentu.


Berenice pełniła funkcję Talleyranda – szpiegmistrzyni, bohaterki dziesiątków opowieści, herosa ludu Nowej Francji. A potem popełniła błąd... Została wygnana z kraju i pochwycona przez drakońską sekretną policję zegarmistrzów. Choć jej dni zdają się policzone, nadal zamierza za wszelką cenę dążyć do odmienienia losów wojny.

Mosiężny Tron planuje znów najechać francuskie ziemie. Ostatnim bastionem Francuzów jest dotąd niezdobyta twierdza Zachodniej Marsylii. Właśnie tu do obrony przygotowuje się kapitan Hugo Longchamp. Zadanie ma wyjątkowo trudne, bo naprzeciw niestrudzonej armii mechanicznych żołnierzy może wystawić jedynie znękane i nieprzetestowane oddziały złożone w większości z kupców i rzemieślników. Sytuacja dawno nie była tak beznadziejna.Kobieta, która umówiła się na randkę przez internet, zostaje znaleziona martwa. Ślady pozostawione na jej ciele wskazują, że morderca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów i społeczeństwa, by znaleźć mordercę, jest na tyle duża, że policja zwraca się do Harry'ego Hole. Niepokorny detektyw podejmuje śledztwo dopiero, gdy zaczyna podejrzewać, że morderstwo ma związek z jego nierozwiązaną sprawą z przeszłości.

Cassie była uroczą dziewczyną z wielkimi ambicjami. Piekielnie zdolny Ethan miał reputację złego chłopca. Zagrali Romeo i Julię – i zmieniło się wszystko. Wielka miłość, jak w dramacie Szekspira, była im pisana. Jednak zły Romeo złamał Julii serce. . .

Kilka lat później grają razem na Broadwayu. Gdy spotykają się na scenie, są zmuszeni do konfrontacji z własnymi emocjami. Ethan próbuje odzyskać zranioną Cassie, jednak oboje w niczym nie przypominają siebie sprzed lat. . .
Czy kiedy kurtyna opadnie, ujawnią, co tak naprawdę kryje się w ich sercach?Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni, dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei.

Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.
Kiedy Dakota, dla której przeprowadził się do Nowego Jorku, nagle oświadczyła mu, że to koniec, świat Landona legł w gruzach. Chłopak dzieli życie między pracę a studia, wieczory spędzając przed telewizorem z Tessą – również pogrążoną w smutku po rozstaniu z Hardinem. Landon nie spodziewa się, że odwiedzająca ich czasem koleżanka dziewczyny, urocza cukierniczka Nora, zawróci mu w głowie... akurat wtedy, gdy Dakota ponownie spróbuje odnaleźć w jego ramionach schronienie. Landon czuje, że z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia i prędzej czy później czyjeś uczucia zostaną zranione. Co gorsza, wizytę w Nowym Jorku zapowiada Hardin. Landon jest rozdarty. Nie chce zranić uczuć Tessy, ale jednocześnie zależy mu na poprawieniu relacji z przyrodnim bratem. Będzie jednak musiał opowiedzieć się po jednej ze stron.
______________________

To już wszystkie książki spośród marcowych nowości, które mnie zaciekawiły. Szczerze, chyba największą ochotę mam na Fantastyczne zwierzęta, chociaż Brak tchu i Chłopiec na szczycie góry również wydają się książkami z ogromnym potencjałem. Nie pogardziłabym też tomikiem poezji Mleko i miód, bo nieczęsto zdarza mi się czytać inny gatunek niż powieści.

A Wy, na jakie książki najbardziej czekacie? Które marcowe premiery wpadły Wam w oko? :)


PS. Już za kilka dni, a może nawet jutro, pojawi się rozdanie z okazji pierwszych urodzin bloga, w którym do wygrania będzie dowolna książka - wypatrujcie nowego posta!
____________________________Zapraszam także na:

FACEBOOK: Books of Souls
INSTAGRAM: books.of.souls

You Might Also Like

16 komentarze

 1. Jak dobrze, że w marcu mam urodziny bo ja to chyba musiałabym pomału brać jakieś kredyty u rodziców na te wszystkie książki xD
  "Fatalną listę" znalazłam jeszcze przed feriami w zapowiedziach na empik.com i bardzo chciałabym przeczytać tą opowieść ♥
  "Zakazane życzenie" ♥ ja nie wiem jak oni robią takie cudne okładki *o* ale niech nie przestają xD książkę również mam w planach ♥
  Jeśli chodzi o Geiman'a to chcę zdobyć wszystkie książki w tej wersji okładkowej xD #taskromność
  Co? Kanciarze w marcu?! Ja byłam pewna, że są w kwietniu. A ja jeszcze Szóstkę Wron i trylogię grisza mam przed sobą :/
  Tak, zostanę bankrutem ♥ no, ale miłości się nie wybiera... haha xD
  Pozdrawiam c:

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie za milion: skąd brać na to kasę? :P Bardzo dużo marcowych premier mnie interesuje. Z tych co wymieniłaś na pewno przeczytam: "Gniew i świt", "Zakazane życzenie", "Powstanie", "Królestwo kanciarzy" i "O wiele więcej" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Na milion procent kupię "O wiele więcej", "Gniew i świt", "Nothing more" i "Mleko i miód" <3
  Czytam właśnie "Zakazane życzenie" i powiem Ci, że jest naprawdę dobre :)

  Pozdrawiam ciepło,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej interesują mnie "Inwigilacja" i "Fatalna lista" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O kurczę, tyle wspaniałych tytułów! Bardzo czekam na "Silver. Trzecią księgę snów" :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się, że wydawnictwo Bellona idzie w to wydawanie klasyków i to w przyzwoitej formie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tragedia...same wspaniałości! Jak tu teraz coś wybrać? Najlepiej wszystkie :):o

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zamiar przeczytać większość :) "Mleko i miód" już zamówione, tak samo "Zakazane życzenie", "Mity nordyckie" (!), nowa książka Anny Todd. A Zły Romeo już miałam przyjemność czytać i naprawdę warto! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Silver właśnie przed chwilą do mnie przyszło <3
  Ogólnie to czekam jeszcze na Wiedźmę: opiekunkę, Opowieści z Akademii Nocnych Łowców, dwie książki Sandersona i... o Boze, już tego dużo :<
  Pozdrawiam!
  Kasia z Kasi recenzje książek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pójdę w marcu z torbami xD mąż urwie mi głowę xD

  OdpowiedzUsuń
 11. "Zakazane życzenie" - kupiłabym ze względu na samą okładke! (zdarzało mi się to już wcześniej ;)). "Inwigilacja", "Brak tchu", "O wiele więcej" - tytułu do zapisania. Jo Nesbo i J.K. Rowling autorzy, na których książki zawsze czekam z niecierpliwością . Wygląda na to, że będę czatowac pod biblioteką bo budżet i miejsce na książki ograniczone ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mój portfel już płacze bo widzi, co go czeka ;/

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 13. Nastała tragedia...ja nie wiem co to będzie..za dużo tych nowości ;( i to same takie cudne, że CHCĘ JE WSZYSTKIE!

  Pozdrawiam,
  camilleshade-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. W marcu same wydawnicze perełki. Tyle wspaniałości. Z okazji Dnia Kobiet na pewno sobie co najmniej dwie książki sprezentuję, które są u Ciebie wyróżnione w zapowiedziach :)

  OdpowiedzUsuń
 15. To chyba miesiąc opływający w najlepsze książki :D Pragnę Zakazanego życzenia!
  Pozdrawiam!
  Niebieskie Iskry

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie intryguje mnie nic. Póki co, mój portfel jest bezpieczny. ;)

  OdpowiedzUsuń