LIEBSTER BLOG AWARD #1

Witajcie! Kilka dni temu otrzymałam nominację do Liebster Blog Award od Wiktorii z bloga WiktoriaCzytaRazemZWami , na którego serdeczni...
Witajcie! Kilka dni temu otrzymałam nominację do Liebster Blog Award od Wiktorii z bloga WiktoriaCzytaRazemZWami, na którego serdecznie Was zapraszam. Jest to mój pierwszy raz, kiedy biorę udział w zabawie tego typu, dlatego dziękuję za nominację! <tańczy taniec radości> :)
Zaczynamy!

1. Byłaś tą osobą, która zawsze wyczekiwała listu z Hogwartu?

Tak! Seria o Harrym Potterze towarzyszyła mi od najmłodszych lat, dlatego zawsze miałam nadzieję, że pewnego dnia w mojej skrzynce pocztowej ukarze się list z pieczęcią Hogwartu. Niestety, aktualnie jestem już za stara na przyjęcie do tej szkoły, jednak nie tracę nadziei!

2.Otrzymujesz Jedyny Pierścień co z nim robisz? Zanosisz go do Mordoru? Czy może zostawiasz sobie, albo oddajesz komuś innemu?

Ze smutkiem przyznaję, że choć przeczytałam Hobbita J. R. R. Tolkiena jako lekturę szkolną, nigdy nie wzięłam się za Władcę Pierścieni. Jeśli chodzi o film, to udało mi się obejrzeć tylko pierwszą część, na reszcie najzwyczajniej w świecie... zasypiałam. Muszę to jak najprędzej nadrobić. :( Co do Pierścienia, jako osoba obowiązkowa i żądna przygód, z chęcią podjęłabym się misji przeniesienia go do Mordoru. :)

3.  Jeśli zauważyłabyś dziwne osoby ubrane na czarno z  dziwnymi tatuażami komu najpierw byś o tym powiedziała, by nie wziął cię za wariatkę?
Myślę, że moje przywidzenia nie dziwiłyby zbytnio moich przyjaciół, którzy i tak uważają mnie za lekko pokręconą. ;)

4. Do jakiego domu w Hogwarcie chciałabyś należeć?

Nie będę oryginalna i odpowiem - do Gryffindoru. Aczkolwiek według testu przynależności na stronie Pottermore, należę do Hufflepuffu!

5. Znajdujesz się w zamkniętym pokoju, a na stole leżą dwie fiolki z napisami "Pomniejszacz" i "Powiekszacz" co wybierasz?

Najlepiej nie wybieram żadnej z nich. Wolałabym zachować swoje naturalne rozmiary. Jeśli jednak musiałabym skłonić się ku którejś fiolce, wzięłabym tę pomniejszającą. Zdecydowanie wolałabym móc przemknąć się niepostrzeżenie w wiele miejsc i być niezauważona, niż stać się wielkoludem i postrachem ulic.

6.  Na tydzień zostajesz posadzona na tronie i możesz wprowadzić zmiany w królestwie na jakie masz ochotę. Co byś zmieniła?

Kurczę, nigdy nie stawiałam się w roli władcy. Nie mam pojęcia. Myślę, że zniosłabym na ten czas karę śmierci.

 7.  Świat zostaje opanowany przez zombie masz dwie możliwości, albo zamykasz się w pokoju i z niego nie wychodzisz by się w niego nie zamienić, albo dajesz się ugryźć by sprawdzić jak to jest być zombie. Co wybierasz?

Oczywiście, że zostaję w pokoju. Co to za przyjemność stać się zombie i zjadać mózgi ludzi? :D Najlepszą opcją byłoby dla mnie wyjście z pokoju i walka z wrogami, zamiast bezczynnego siedzenia. Tak, uwielbiam przygody. :)

8. Okazuję się że twój dotyk zabija. Uciekasz od rodzinny by ich nie zranić?

Tak. Z pewnością byłoby to dla mnie bardzo trudne, jednak myśl o zranieniu moich bliskich byłaby jeszcze gorsza od przymusu trzymania się od nich w większej odległości.


9.  Najbardziej przerażająca postać z książki?

Przerażająca? Nie znam takiej postaci. Nie czytam i nie oglądam horrorów. Jedyne, co przychodzi mi na myśl, to wspomnienie, kiedy jako dziecko czytałam Niekończącą się opowieść i tak mnie przeraziły występujące tam wilkołaki, że skończyło się na płaczu, zamknięciu książki i odłożeniu jej w najgłębszy róg półki. ;)

10. Dostajesz jedyną szanse by uratować swojego śmiertelnie chorego brata. Musisz wziąć udział w wyścigu śmieci. To jedyna szansa na uzyskania lekarstwa. Decydujesz się na wzięcie udziału?

Bez zastanowienia biorę udział. Rzeczywiście, mam brata, z którym mam, swoją drogą, doskonały kontakt, więc możliwość uratowania jego życia, byłaby dla mnie naturalna. Nie mówię, że nie bałabym się narażenia swojego własnego życia, jednak nie potrafiłabym żyć z myślą, że nie spróbowałam zrobić wszystkiego, co w mojej mocy, aby mu pomóc.

11. Okazuję się że widzisz zmarłych. Czy przywołałabyś kogoś ze swoich bliskich, by z nim, porozmawiać? Nawet gdyby mogło mieć to straszne konsekwencje? 


Na szczęście, nie miałam sytuacji, w której ktoś z moich bliskich zmarł, dlatego nie skorzystałabym z tej propozycji.

_____________________________
Oto blogerzy, których nominuję do odpowiedzi na poniższe pytania:
- Aleksandra z bloga Zaczytana Iadala
- Kuba z bloga Blue Kuba Books
- Julia z bloga Books by Geek Girl
- Aleksandra z bloga Z perspektywy czytelnika
- Monika z bloga Książki Moni
- Sylwia z bloga My Books My Life
- Autorka bloga Wyznania Czytadłoholiczki
- Justyna z bloga Livingbooksx
- Autorka bloga Z nosem w książkach

Wybaczcie niepełną liczbę nominowanych, ale nie jestem jeszcze całkiem w tej blogosferze i nie zdążyłam się do końca wkręcić. ;) Oto pytania:

1. Gdybyś mógł/mogła zmienić zakończenie książki, czy Harry Potter związałby się z Ginny? Czy widzisz go raczej z inną bohaterką?

2. Gdybyś wylądował/wylądowała na Marsie, mając niewielkie zasoby pożywienia i brak możliwości kontaktu z Ziemią, jak poradziłbyś/poradziłabyś sobie w takiej sytuacji?

3. Wyobraź sobie, że bierzesz udział w Głodowych Igrzyskach. Zegar odlicza czas do rozpoczęcia krwawej gry i zejścia trybutów z platform. Czy kierujesz się po broń do Rogu Obfitości, ryzykując spotkanie z brutalnymi rywalami, czy biegniesz do lasu, by się ukryć bez żadnego wyposażenia?

4. Jakie magiczne zwierzę zabrałbyś/zabrałabyś ze sobą do Hogwartu?

5. Czy zdarzyło Ci się, czytając książkę, utożsamiać się z którymś bohaterem? Czy miałeś/miałaś wrażenie, że czytasz o sobie?

6. Jaka jest Twoim zdaniem książka z najpiękniejszą okładką?

7. Czy kiedykolwiek czytałeś/czytałaś książki w obcym języku?

8. Jak reagujesz na krytykę? Jesteś raczej osobą, która przejmuje się opinią innych, czy masz gdzieś to, co myślą o Tobie ludzie?

9. Czy w jakikolwiek sposób kontrolujesz ilość przeczytanych książek - prowadzisz listę, spis?

10. Od jakich książek rozpoczynałeś/rozpoczynałaś swoją przygodę z czytaniem?

11. Co sądzisz o ebookach? Może jesteś raczej zwolennikiem/zwolenniczką tradycyjnych książek?

To wszystkie pytania, mam nadzieję, że są chociaż odrobinę ciekawe. :)

____________________________
FACEBOOK: Books of Souls
INSTAGRAM: books.of.souls

You Might Also Like

3 komentarze

  1. dziękuję za nominację, chętnie odpowiem a Twoje pytania. Wiktoria zadała Ci bardzo niespotykane i ciekawe pytania :D ja wciąż czekam na list z Hogwartu, mam nadzieję, że nadrobisz zaległości i przeczytasz Władcę Pierścieni :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Też nigdy nie czytałam "Władcy Pierścieni". Gorzej! Ja go nawet nigdy nie oglądałam! Także czytałam "Hobbita" jako lekturę szkolną, jednak być może przez to, że byłam do tego zmuszona, nie czerpałam z tego żadnej przyjemności.
    Dziękuję za nominację, to dla mnie miłe wyróżnienie, jednak ja na swoim blogu zrezygnowałam z tagów i lba, więc nie odpowiem na Twoje pytania. A są naprawdę ciekawe :) Niemniej jednak dziękuję, że znalazłam się wśród nominowanych :)
    Z perspektywy czytelnika

    OdpowiedzUsuń