BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! - ZAPOWIEDZI NA STYCZEŃ 2017

Witajcie po świętach! Mam nadzieję, że wypoczęliście, najedliście się dostaliście mnóstwo pięknych prezentów! Zwykle nie publikuję na swo...


Witajcie po świętach!


Mam nadzieję, że wypoczęliście, najedliście się dostaliście mnóstwo pięknych prezentów! Zwykle nie publikuję na swoim blogu zapowiedzi wydawniczych na każdy miesiąc, ale tym razem postanowiłam zrobić wyjątek i zapisać w jednym poście to, co będzie się działo w styczniu nowego roku. A będzie się działo naprawdę dużo! Już się nie mogę doczekać na myśl, jakie cudowne książki zostaną wypuszczone na rynek, i to wszystko podczas tego jednego miesiąca. Nie pozostaje nam nic, tylko szykować kasę! :D

Zatem zaczynamy!

WYDAWNICTWO SQN


Najsilniejsi i najsprytniejsi z Graczy dotarli do końcowej fazy Endgame. Klucz Ziemi oraz Klucz Niebios już odnaleziono, ukryty pozostał ostatni klucz do wygranej i ocalenia świata – Klucz Słońca. Zwycięzca może być tylko jeden!
Maccabee gra, by wygrać. Posiada Klucz Ziemi i Klucz Niebios. Teraz zrobi wszystko, by zdobyć Klucz Słońca. Ale w Endgame nic nie jest stałe. Maccabee musi grać ostrożnie i bacznie pilnować pleców. An Liu gra dla śmierci. Jego celem jest powstrzymanie Endgame i zagłada całego świata. Aisling porzuciła Grę i zdecydowała się walczyć po stronie życia.
Aisling, Sarah, Jago, Shari i Hilal nie dopuszczą do zakończenia Endgame. Klucz Słońca nie może zostać odnaleziony. Tych pięciu Graczy postanowiło ustanowić własne reguły Gry.
Wszystkich łączy jedno. Są gotowi umrzeć, by osiągnąć zamierzone cele. Doprowadzą sprawy do końca, ale na własnych zasadach.
Czytaj książkę
Szukaj wskazówek
Rozwiązuj łamigłówki
Zwycięzca będzie tylko jeden
Endgame jest prawdziwy
Endgame dobiega końca
______________

W Bone jest dom.
W domu mieszka dziewczyna.
W dziewczynie mieszka ciemność…
Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w ponurym miasteczku Bone, które przejezdni omijają szerokim łukiem. Swój dom nazywa „pożeraczem”. Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje niczym służącą.
Dziewczyna trzyma się na uboczu, dni spędza w samotności. Wszystko nieoczekiwanie się zmienia, kiedy poznaje Judah – starszego chłopaka z sąsiedztwa. Sparaliżowany, na wózku inwalidzkim, odkrywa przed Margo świat, jakiego dotąd nie znała.
Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. W głowie Margo pojawia się desperackie pragnienie, aby wytropić morderców. I przykładnie ukarać… „Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból”. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.
Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych.

WYDAWNICTWO OTWARTE - MOONDRIVE

Kontynuacja powieści "Tajemny ogień".
Taylor i Sacha ukrywają się w oksfordzkim Kolegium Świętego Wilfreda. Tu, pod opieką alchemików, są bezpieczni – przynajmniej na razie. Taylor trenuje, by móc stawić czoła siłom mroku, a Sacha w starych księgach szuka wskazówek na temat swojego losu.
Czas płynie nieubłaganie. Ciemne moce przybierają na sile i zaczynają zagrażać całemu światu. Za siedem dni chłopak skończy osiemnaście lat, a wtedy pradawna klątwa, która do tej pory go chroniła, ma sprawić, że Sacha zginie. Jest tylko jeden sposób, aby to powstrzymać. Bohaterowie muszą dotrzeć do miejsca, gdzie ród L’hiverów został przeklęty, i zmierzyć się z demonami.
Taylor i Sacha wyruszają w niebezpieczną podróż. Stawką jest życie tych, których najbardziej kochają.
Pradawna moc i śmiertelna klątwa, szaleńczy wyścig z czasem i walka z przeznaczeniem. Akcja "Tajemnego miasta" pędzi jak rollercoaster!
______________Skoro nasze życie i tak zaraz się skończy – jeśli jutrzejszy dzień przyniesie wojnę, śmierć i chaos – to ta prawda, która właśnie się wydarzyła, jest wszystkim, co mam.
Kapitan Lee jest piękna i odważna. Dowodzi oddziałami wysłanymi na planetę Avon, które mają stłumić wywołany działaniami wielkich korporacji bunt mieszkańców. W zamian za ciężką pracę obiecano im lepsze życie, ale słowa nie dotrzymano. Lee musi być silna i bezwzględna, ma także osobiste powody, by nienawidzić rebeliantów.
Flynn ma bunt we krwi. Jego siostra zginęła w powstaniu przeciwko korporacjom. Udaje mu się uwięzić Lee, jednak gdy jego towarzysze chcą ją zabić, Flynn niespodziewanie podejmuje decyzję, która zmienia jego życie na zawsze.
______________Sofia wie, że w życiu może polegać tylko na sobie. Jej głównym celem stała się zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Aby tego dokonać, nie cofnie się przed niczym. Gideon to błyskotliwy i niezwykle utalentowany haker. Sofia i Gideon nie ufają sobie nawzajem, ale wspólny cel zmusza ich do współpracy.
Losy tej dwójki splatają się z losami innych wrogów okrutnej korporacji. Lilac, Tarver, Jubilee oraz Flynn wciąż płacą wysoką cenę za wybory, których dokonali. Zanim na planecie Korynt dojdzie do finałowego starcia z wrogiem, sześcioro bohaterów będzie musiało rozprawić się z własną przeszłością.

GALERIA KSIĄŻKI


Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym…
Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.
W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę.

MIĘDZY SŁOWAMI

Nowa powieść autorki bestsellerowych Zanim się pojawiłeś i Kiedy odszedłeś. Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu… robiła różne rzeczy. O dziewczynie, którą chcę znó w być. W życiu Liv nic nie poszło zgodnie z planem. Zamiast cieszyć się miłością męża i myśleć o przyszłości, została sama. Jedyne, na co ma ochotę, to wejść pod kołdrę i już nigdy nie wyściubiać spod niej nosa. Wypić o jeden kieliszek wina za dużo i zapomnieć o mailach od komornika i mężczyźnie, który miał być spełnieniem marzeń, a zniknął bez słowa. Jedyne, co pomaga jej przetrwać, to portret dziewczyny, zaręczynowy prezent. Najcenniejsza rzecz, jaką ma. Kiedy ktoś chce jej go odebrać, Liv zaczyna walczyć. O obraz i o siebie. Podobno można łamać zasady, jeśli się kocha…

FEERIA YOUNG

Pewnego dnia, po imprezie, Emma O’Donovan budzi się na progu swojego domu, a właściwie znajdują ją tam rodzice. Dziewczyna krwawi, jest brudna i zdezorientowana. Pamięta, że była z przyjaciółkami na imprezie, ale nie ma pojęcia, co się właściwie wydarzyło. Wie tylko tyle, że nikt nie odpowiada na jej esemesy. Do tej pory wszyscy chcieli być blisko niej, teraz w szkole odwracają się od niej i szepczą za jej plecami. Nic nie pamięta z imprezy, ale ktoś wstawił na Facebooka jej zdjęcia. Zdjęcia, których nigdy nie zapomni.
Naznaczona. Odrzucona. Sama przeciw wszystkim.
_________________Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w głowie wirują ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek?
Lily po prostu zapisała wers z ukochanego utworu na ławce. Niczego nie oczekiwała, a jednak następnego dnia zobaczyła, że ktoś dopisał kolejne zdanie. Ktoś, kto najwyraźniej zna tekst tej piosenki. Jak to możliwe, że w tej nudnej szkole ktoś także kocha alternatywne zespoły?
Wkrótce ławkowa korespondencja między Lily a tajemniczym miłośnikiem muzyki nabiera tempa. Rozmawiają nie tylko o muzyce, ale i o swoich problemach i stają się sobie coraz bliżsi. Kim jest ta tajemnicza bratnia dusza?

JAGUAR

Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość.

CZARNA OWCAWszystko zaczyna się od SMS-a: Wylie, błagam, pomóż mi.
Wylie nie rozmawiała z Cassie od ich ostatniej kłótni ponad tydzień temu. Ale to nieistotne. Cassie ma problemy, więc Wylie postanawia uratować swoją najlepszą przyjaciółkę przed nią samą.
Ale tym razem jest inaczej. Zamiast powiedzieć Wylie, gdzie jest, Cassie wysyła tajemniczo brzmiące wskazówki. W dodatku nie prosi jej, żeby przyjechała sama, tylko wysyła do niej Jaspera. Wylie nie ufa chłopakowi, który sprowadził jej przyjaciółkę na złą drogę, ale nie ma wyboru – musi z nim jechać.
Odnalezienie Cassie bardzo szybko przeradza się z trudnego zadania w niebezpieczną misję. Im dalej jadą na północ, w głąb gęstych lasów Maine, tym silniej odzywa się w Wylie przeczucie, że coś jest bardzo nie tak. Czego Cassie im nie mówi? I czy odnalezienie jej nie będzie dopiero początkiem czegoś znacznie gorszego?

FILIA

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać.

Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy.

Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa…
______________

11 stycznia szykuje nam się prawdziwa kumulacja! :D Przyznam, że mnie najbardziej interesują druga i trzecia część serii Starbound, ale każda z tych książek ma w sobie coś intrygującego.

Na co najbardziej czekacie w pierwszym miesiącu nowego roku? Czy zamierzacie kupić którąś z tych książek? :)

____________________________
Zapraszam także na:
FACEBOOK: Books of Souls
INSTAGRAM: books.of.souls

You Might Also Like

20 komentarze

 1. Tyle ciekawych premier, tak mało czasu... Nadchodzą spektakularne zakupy w księgarni i niezwykłe ferie zimowe :)
  Pozdrawiam,
  Helena z ksiazkinocy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak właśnie się zastanawiam, dlaczego wszyscy uwzięli się na 11 stycznia? :D
  Mnie najbardziej ciekawi "Wotum nieufności", bo książki Mroza po prostu uwielbiam. Na pewno sięgnę też po "Margo", a "Naznaczonych śmiercią" mam zamiar przeczytać, ale to już raczej nie w najbliższej przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na "PS. I like you", "Sama się prosiła" (coś czuję, że będzie równie dobre jak "Co mnie zmieniło na zawsze"), chętnie przeczytam też nową książkę Moyes i "Margo" ;)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. najbardziej zainteresowała mnie Margo i Sama się prosiła. ale nie wiem, czy uda mi się w styczniu przeczytac, bo sesja się zbliża :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ''Waleczna czarownica'' jest dla mnie :D W końcu przeczytałam już dwa poprzednie tomu i choć drugi mnie nie uwiódł; właściwie wyczarował i nieco wynudził to, jednak staram się zawsze kończyć wszystkie serie. Pozycja Mroza mnie ani grzeje, ani ziębi... Choć może trochę ziębi? A to wszystko przez zajmujące pół strony nazwisko. Natomiast ''Naznaczeni śmiercią'' mnie intryguje mimo, iż fantastykę czytam rzadko. Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojejku, jakie wspaniałe tytuły! Tylko kiedy ja to wszystko przeczytam... ;P
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojejku ile wspaniałości! Coś czuję że w końcu sięgnę po Porwaną pieśniarkę, i to całą trylogię za jednym zamachem :D jak szaleć to szaleć!
  Książka Roth ma niesamowitą okładkę. Pic w tym że nie lubię jej stylu... Ubolewam więc strasznie ;(
  Muszę też upolować kontynuację tej trylogi z LaRoux (wybacz, ale przewijanie bloga na telefonie w połowie pisania komentarza grozi utratą tego, co już napisane - dlatego tytułu nie wymienie xD #skleroza)
  Pozostałe również mnie ciekawią, ale... No nie będę zaczynać kolejnych historii, skoro mam napoczętych od groma cykli bo to się zle skonczy:(
  11 stycznia - przybywaj!
  Bziaki ;*
  Q.

  www.doinnego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. "Margo" miałam już przyjemność poznać dzięki współpracy recenzenckiej z wydawnictwem SQN. I naprawdę, z całego serca Wam polecam!
  Mnie z tej listy zainteresowało tylko kilka tytułów, bo większość, to drugie tomy serii, których nie znam. Ale na milion procent kupię w dniu premiery i nieważne, za jakie pieniądze "Wotum nieufności", a także, być może sięgnę po "Outliersów"

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak ja sie cieszę, że powstają takie wpisy, bo bez nich nigdy bym się nie odnalazła. Taka już jestem świetnie zorganizowana. Najbardziej czekam na premierę książki Veronicy Roth, bo na zagranicznym booktubie jest bardzo chwalona. Dziwnie patrzy się na datę wydania z rokiem 2017.
  Pozdrawiam, Basia z bloga ostatniaksiazkoholiczkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiedziałam, że Nowy Rok będzie obfity w premiery, ale takiej kumulacji się nie spodziewałam. Mnie najbardziej interesuje książka Kasie West i chyba tą sobie kupię, chociaż dla mnie styczeń nie będzie łaskawy... sesja to zło. 😱 Jednak coś napewno kupię. 😁♥️

  OdpowiedzUsuń
 11. Oczywiście, że na Mroza najbardziej czekam! A po nim na "Margo" i "Sama się prosiła" :D
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzeczywiście zapowiada się całkiem sporo ciekawych pozycji! Chyba najbardziej ciekawi mnie „Margo”, „Sama się prosiła” oraz „P.S. I like you”, jednak nie pogardziłabym też najnowszą książką Remigiusza Mroza.
  Z perspektywy czytelnika

  OdpowiedzUsuń
 13. Muszę wreszcie przeczytać Tajemny ogień kurde!
  Omomomo Endgame jaka piękna okładka <3

  OdpowiedzUsuń
 14. "Reguły gry", "Waleczna czarownica" - na te dwie czekam najbardziej - plus na opowiadania Sandersona "Bezkres magii". I chętnie przeczytam najnowszą powieść Kasie West, ale to kiedyś tam w przyszłości ;P Po nieco biednym w premiery grudniu, styczeń zapowiada się ciekawie :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Och, zdecydowanie będzie się działo! Tylko skąd wziąć na to kasę? xDDD
  Najbardziej interesuje mnie dokończenie trylogii Starbound i "Waleczna czarownica", ale przy tej drugiej muszę wcześniej zaopatrzyć się w "ukrytą łowczynię" i ją przeczytać. :P
  Ciekawie zapowiada się również nowa książka Mroza i Roth. :)
  Pozdrawiam cieplutko,
  Ola aka Zaczytana Iadala

  OdpowiedzUsuń
 16. Styczeń zapowiada się bardzo owocnie pod względem nowych książek :D Tylko kiedy my to wszystko przeczytamy ;p

  zabookowanyswiatpauli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszyscy tak bardzo ekscytują się tym styczniem, a ja czekam tylko na ACOMAF, "Tajemne miasto" i jeszcze jedną książkę, której tytułu nie zapamiętałam, co znaczy, że mogę sobie jeszcze długo poczekać... W każdym razie jak dla mnie nie ma w swojej "ofercie" nic, czego nie byłoby wcześniej. No może ewentualnie sięgnę po "Naznaczonych śmiercią", bo obiecałam koleżance, że zapoznam się z jej autorką życia :P

  Pozdrawiam cieplutko i życzę szczęśliwego Nowego Roku ^^
  Książki bez tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 18. Outliersi i Sama się prosiła brzmią zachęcająco :) I gdyby nie Ty, pewnie bym o nich nie usłyszała, a przynajmniej o Outliersach :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Oczywiście, że czekam na Mroza:) i na Margo też
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń